Tepelná čerpadla a topné systémy
pro domácnosti i firmy

Podlahové topení a chlazení

Proč zvolit podlahový vytápěcí systém REVEL?

  • ENERGETICKY ÚSPORNÉ ŘEŠENÍ - výhodná kombinace s nízkoteplotním zdrojem
  • VÍCEÚČELOVOST - v zimě hřeje, v létě může chladit
  • DLOUHÁ ŽIVOTNOST (více než 50 let) a plná ZÁRUKA (25 let)
  • VÝHODNÁ CENA - od 690 Kč/m2 (včetně montáže)
  • MINIMÁLNÍ NÁKLADY NA ÚDRŽBU
  • DODÁVKA NA KLÍČ - realizace systému vytápění včetně ohřevu vody
Proč zvolit podlahový vytápěcí systém REVEL?

Řešení vhodné pro celý objekt

Od našich klientů často slýcháme otázku, zda zvolit vytápění radiátorové nebo podlahové. I když naše firma nabízí obojí a oba systémy se dají kombinovat, doporučujeme podlahový systém v celém prostoru - je to komfortní a úsporné řešení.

Teplo, které je vyzařováno podlahovým vytápěním je převážně sálavé, rozdíly teplot ve výšce nohou a hlavy jsou minimální, a tím vzniká tepelný komfort v celém prostoru. Střední teplota vody v podlahovém systému je výrazně nižší než u radiátorů, použitý materiál je tak méně namáhán, nižší jsou i tepelné ztráty přívodů a zároveň je provoz podlahového vytápění výrazně úspornější díky výše zmíněnému vysokému podílu sálavé složky. Výhodné je také využití nízkoteplotních zdrojů, jako jsou tepelná čerpadla, vakuové trubice nebo kondenzační kotle.

Podlahový systém, který chladí

Současným trendem na trhu je stabilizace teploty v interiéru v letních i zimních měsících pomocí podlahového topení/chlazení s jednou investicí – má minimální náklady na údržbu, je energeticky úsporné, tiché a lze jej užít ve všech druzích staveb. Obzvláště v dřevostavbách se sníženou akumulační schopností se setkáváme v letních měsících s velkým problémem - nesnesitelným vedrem. To ale hrozí v jakémkoli rodinném domě, zejména v podkroví. Dům je vyhříván slunečním zářením a další teplo dodávají domácí spotřebiče - myčky, počítače, varné desky, osvětlení apod., a samozřejmě my sami (200W/osobu). Odpovědí na všechny tyto problémy je podlahové chlazení - toto inovativní řešení zajišťuje maximální tepelnou pohodu, stačí jako zdroj připojit vhodné tepelné čerpadlo (s možností trvalého reverzního chodu).

Mezi výhody podlahového chlazení patří především komfort bez nebezpečí nastydnutí. Nelze si představovat ledové podlahy, protože povrchová teplota při takovém chlazení činí 20°C. Podlahové chlazení lze užít ve všech druzích staveb s podmínkou dlouhodobé relativní vlhkosti vzduchu do 60%, rovněž je nutné teplotu vody vstupující do konstrukce regulovat na minimálních 16°C.